Başaramamak Elinizde

Aşağa gitmek

Başaramamak Elinizde

Mesaj tarafından KKtasarım Bir C.tesi Ağus. 08, 2009 12:47 pm

* Başarısızlık sizin başarısız olduğunuz amlamına gelmez , sadece " henüz " başarmadığınız anlamına gelir .

* Başarısızlık hiç bir şey başarmadığınız anlamına gelmez , bir şey öğrendiğiniz anlamına gelir .


* Başaramamak sizin aptal olduğunuz anlamına gelmez , denemek için çok fazla inancınız olduğu anlamına gelir .

* Başaramamak utanmanızı gerektirmez , çabalamaya niyetli olduğunuz anlamına gelir .

* Başaramamak ona sahip olmadığınız anlamına gelmez , bir şeyi daha farklı yapmanız anlamına gelir .

* Başarısızlık sizin daha aşağı olduğunuz anlamına gelmez ,mükemmel olmadığınız anlamına gelir .

* Başarısızlık hayatı boşa harcadığınız anlamına gelmez , taze yeniden başlamak için bir sebebiniz olduğu anlamına gelir .

* Başarısızlık pes etmeniz gerektiği anlamına gelmez , daha fazla çabalamanız gerektiği anlamına gelir .

* Başarısızlık asla yapamayacağınız anlamıma gelmez , sadece biraz daha uzun süreceği anlamına gelir ...


Başarılı olamazlar dediklerinden örnekler ...

Alıntı:

Einstein 1890-1894 yılları arasında Münih'teki lisede okudu. Lisede de durgunluğu ve çekingenliği devam ediyordu. Bir hocası açıkça, "öteki öğrencilere kötü örnek oluyorsun" diyerek okuldan ayrılmasını istedi.

Michigan Port Huran İlkokulu öğretmeni, ailesinin başarısız olduğu gerekçesiyle okuldan aldığı öğrencisi Thomas Alva Edison için ‘O beyinsiz bir çocuk ve hiçbir işte başarılı olamaz’ demişti. Fakat Edison elektrik ampulü başta olmak üzere insanlığın hayatını kolaylaştıracak icatları nedeniyle tarih boyunca unutulmayacak bilim adamları listesine adını yazdırmayı başardı.

Jonathan Swith, Trinity College’da disiplin suçu işledi için kınama cezası almış ve ancak özel müsaade ile kolejden mezun olabilmişti. Fakat Jonathan Swith, dünyanın en büyük yergi yazarlarından biri olmuştu. *****ver’in Gezileri ve Basit Teklif eserleridir.

Orlive Wright, yaramazlıktan dolayı okuduğu okulun altıncı sınıfından kovulmuştu. Fakat Orlive Wright, 1903 yılında erkek kardeşi ile birlikte dünyanın ilk güç kaynaklı uçağını icat etti.

Bill Gates, 1975 yılında Harvard Üniversitesi’nden atılmıştı. Fakat aynı yıl Gates, Paul Allen ile birlikte Microsoft Firması’nı kurdu. Bill Gates, mikro bilgisayarları çalıştıran ilk yazılımı tasarladı ve dünyanın en zengin iş adamı oldu.

Cemal Abdül Nasır, öğrencilik zamanlarında Mısır’ı kontrol altına tutan İngilizlere karşı yapılan bir gösteriye katıldığı için liseden atılmıştı. Daha sonra okumakta olduğu hukuk fakültesinden ayrıldı. Fakat Nasır, 1956 yılında Mısır devlet başkanı seçildi.


Elvis Presley’in Memphis Tennessee- L.C. Humes Lisesi’ndeki müzik öğretmeni, ona zayıf notu vermiş ve ‘sen hiçbir zaman şarkı söyleyemezsin’ demişti. Fakat Presley, 1977’deki ölümünden önce, 600 milyondan fazla albüm ve single satarak Rock’n Roll kralı oldu.

Henry Ford II, (Henry Ford’un torunu) Thomas Hardy’nin romanları üzerine sınav kâğıdı hazırlaması için bir öğrenciye para verdiği için Yale Üniversitesi’nden atılmıştır. Fakat Henry Ford II, 1945 yılında Ford Motorları fabrikasının başkanı oldu ve iflasın eşiğindeki şirketi kar eden bir yatırıma dönüştürdü.

John F. Kennedy, Connecticut’taki hazırlık okulu olan Canterbury’de futbol takımına girememiş ve Chote Akademisi’nde Latince’den kalmıştı. Harvard’daki ilk senesinde sınıf başkanlığı seçimini kaybetmiş, ikinci senesinde öğrenci konseyine girememiş ve Stanford Üniversitesi ticaret okulundan ayrılmıştı. John F. Kennedy 1946’da Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’ne, 1952’de Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’na seçildi. Ve 1960 yılında da Amerika Birleşik Devletleri’nin 35. Başkanı seçildi.

James Fenimore Cooper, ilk senesinde yaptığı bir dizi muziplik sonucunda Yale Üniversitesi’nden atılmıştı. Fakat James Fenimore Cooper, dünyaca ün kazanan ilk Amerikalı yazar oldu. Son Mohikan isimli eserinin de içinde bulunduğu Uzun Süren Hikâyeleri yazdı.

Michael Jordan, daha ikinci sınıf öğrencisi olduğu için lisenin önde gelen futbol takımından uzaklaştırılmıştı. Fakat aynı Michael Jordan daha sonraları dünya spor tarihinin en büyük basketbol oyuncularından biri oldu.

Charles Lindbergh, Wisconsin Üniversitesi’nden, ikinci sınıftayken atılmış. Charles Lindbergh, 1927 yılında Atlantik Okyanusu’nu tek başına, hiç durmadan uçarak geçen ilk insan oldu.

Charles Conrad, haylaz bir çocuk olarak bilindiği için prestiji yüksek bir erkek okulu olan Haverford’dan atılmıştı. Fakat 1969 yılında, Apollo 12’nin kumandanı olarak Charles Conrad, Ay’da yürüyen üçüncü astronot oldu.

[size=12]Bernard Shaw, yalnızca beş sene okula gitmiş olmasına rağmen, öylesine güçlü bir yazar olmuştur ki; 1925’te Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülmüştür.

Gregor Mendel, gençliğinde üniversiteye kabul edilmemişti. Daha sonrada Viyana Üniversitesi’ne girse de, oradan da mezun olmadan ayrıldı. Profesörlerden biri onun hakkında şöyle yazmıştı: “Mendel’de, bir bilim adamı için gerekli olan berrak düşünebilme yeteneği yok”.Fakat Mendel genetik biliminin kurucusu olmuştur.

Münih’teki ilkokul öğretmeni; ünlü fizik bilgini Albert Einstein’e hiçbir işe yaramayacağını söylemişti. Fakat bu durum onun ‘İzafiyet Teorisini’ ortaya koymasını engellememişti.

Enrico Caruso’nun ilk müzik öğretmeni: ‘Senin sesin pencere kenarından gelen rüzgarın ıslık çalmasına benziyor.’ diyerek ona ders vermeyi reddetmişti. Fakat Enrico Caruso İtalya’nın en büyük tenörlerinden biri olmuştur.

George Westinghouse, yaşıtlarına göre yeteneksiz, çalışmayı sevmeyen biri olduğu gerekçesiyle okuduğu kolejden uzaklaştırılmıştı. Fakat 20 yaşına gelmeden buharlı motor çarkının patentini aldı. 400 den fazla icat yaparak bir sanayi imparatorluğuna ulaştı.

Savaş ve Barış adlı romanın yazarı Tolstoy, içinde öğrenme isteği olmadığı gerekçesiyle kolejden atılmıştı. Fakat Tolstoy dünya klasiklerine girmeyi başaran bir eser verdi.

Müzik öğretmeni, Beethoven hakkında “ Müzisyen olamaz.” dedi. Fakat Beethoven müzikte yeni bir çığır açtı.

[/size]
Başaramamak Başarmanın Zıttı Değildir... Olumlu Düşünün
avatar
KKtasarım
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 410
Yaş : 27
Şehir : Kayseri
Meslek : Satış Elemanı
Ruh Hali :

Puan : 87805
Ün : 1039
Kayıt tarihi : 11/04/08

http://kktasarim.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Başaramamak Elinizde

Mesaj tarafından Renovatio Bir Salı Ağus. 11, 2009 11:08 am

güzzel bilgiler teşekkürler
avatar
Renovatio
Süper Üye
Süper Üye

Erkek
Mesaj Sayısı : 709
Yaş : 21
Şehir : Kayseri
Meslek : Öğrenci
Ruh Hali :

Puan : 51176
Ün : 36
Kayıt tarihi : 17/06/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz